Vrazov trg 2, 1000 Ljubljana

telefon: 01-543-7730
Faks: 01-543-7745

Program za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License: začetni tečaj

Centralna medicinska knjižnica za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti organizira Tečaj za uporabo programa za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License. Prek obilice praktičnega dela se boste seznanili z osnovnimi funkcijami programa kot so:

• značilnosti in prednosti EndNote X8 in SiteLicence
  • izdelava osebnega računa in oblikovanje osebne zbirke
  • vnos bibliografskih podatkov in PDF datotek v osebno zbirko
  • organiziranje referenc in upravljanje s PDF datotekami
  • sinhronizacija osebne zbirke za uporabo na osebnem računalniku, online in na iPadu
  • izmenjava referenc z drugimi uporabniki
  • citiranje in oblikovanje referenc med pisanjem strokovnih in znanstvenih besedil (Cite While You Write) v različnih stilih citiranja (APA, Vancouver, Chicago...)

Termini tečajev:

• 24.10.2017 od 9.00 do 11.00 v CMK
  • 21.11.2017 od 16:00 do 18:00 v CMK

Vodji tečaja:

Igor Nekrep, Centralna medicinska knjižnica

Kraj tečaja:

Centralna medicinska knjižnica, Vrazov trg 2, 1. nadstropje, soba 19.

Prijavite se
: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmkmf.uni-lj.si najkasneje 2 dni pred pričetkom tečaja. Tečaji bodo organizirani za najmanj 4 udeležence. Število udeležencev je omejeno. Tečaj je brezplačen za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti, udeleženci pa bodo po tečaju dobili potrdila o udeležbi.

Dodatne zahteve:

Vsak udeleženec bo imel v času tečaja na voljo računalnik z nameščenim programom EndNote. Udeleženci lahko prinesejo svoje prenosne računalnike, na katerih pa naj imajo predhodno že nameščen program (za namestitev se obrnite na koordinatorje: http://www.mf.uni-lj.si/katedra/463). Podpore za uporabo programa na MAC operacijskem sistemu v času tečaja ne bomo nudili.

Vljudno vabljeni!