Vrazov trg 2, 1000 Ljubljana
pon. - čet. od 8:00 do 19:30; pet. do 15:00

telefon: 01-543-7730
Faks: 01-543-7745

Program za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License: nadaljevalni tečaj

Centralna medicinska knjižnica za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti organizira NADALJEVALNI tečaj uporabe programa za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License.

V prvem delu tečaja Vas bomo seznanili z dodatnimi, naprednejšimi funkcijami programa, ki jih na začetnem tečaju nismo predstavili. To so:

• ustvarjanje nove reference in dodajanje prilog
  • iskanje podvojenih zapisov (duplikatov)
  • uporaba "pametnih skupin" (smart groups)
  • izvoz referenc iz izbranih baz (npr. COBISS, Google Scholar)
  • predstavitev funkcije "capture reference"
  • ustvarjanje novih citatnih stilov in spreminjanje obstoječih
  • dodajanje baz za iskanje literature znotraj programa EndNote
  • pregled drugih dodatnih možnosti programa

V drugem delu tečaja se bomo posvetili vprašanjem in problemom, s katerimi se soočajo udeleženci pri samostojni uporabi programa. Prijavljene zato vljudno prosimo, da nam vprašanja predhodno posredujejo na e-naslov tecajicmkmf.uni-lj.si.

Tečaj je namenjen uporabnikom, ki so se že udeležili začetnega tečaja uporabe programa oziroma so že seznanjeni z osnovnimi funkcijami programa.

Vodji tečaja:

Igor Nekrep in Vesna Cafuta, Centralna medicinska knjižnica

Termini tečajev:

• 7. 11. 2017 od 9.00 do 11.00, v CMK
  • 28. 11. 2017 od 16.00 do 18.00, v CMK

Kraj tečaja:

Centralna medicinska knjižnica, Vrazov trg 2, 1. nadstropje, soba 19.

Prijavite se
: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmkmf.uni-lj.si najkasneje 2 dni pred pričetkom tečaja. Tečaji bodo organizirani za najmanj 4 udeležence. Število udeležencev je omejeno. Tečaj je brezplačen za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti, udeleženci pa bodo po tečaju dobili potrdila o udeležbi.

Dodatne zahteve:

Vsak udeleženec bo imel v času tečaja na voljo računalnik z nameščenim programom EndNote. Udeleženci lahko prinesejo svoje prenosne računalnike, na katerih pa naj imajo predhodno že nameščen program (za namestitev se obrnite na koordinatorje: http://www.mf.uni-lj.si/katedra/463). Podpore za uporabo programa na MAC operacijskem sistemu v času tečaja ne bomo nudili.

Vljudno vabljeni!