Katedra za patologijo
Korytkova 2

telefon: 01 543 7107, 01 543 7106
Faks: -

Raziskovalna dejavnost študentov in Prešernove naloge

Vljudno vabimo študente, ki jih zanima raziskovalno delo, da se nam pridružijo. Študentje so pod mentorstvom članov katedre do zdaj zaključili 20 raziskovalnih nalog; dve nalogi sta prejeli univerzitetno Prešernovo nagrado, 16 nalog fakultetno Prešernovo nagrado in dve Prešernovo priznanje:

• Pišek Karmen, Plešivčnik Martina. Imunski depoziti v koži bolnikov s sistemskimi boleznimi veziva (1986)
    Mentorja: Rozman Blaž, Vizjak Alenka
  • Ferluga Igor, Gasparini Mladen. Histološke spremembe hrbtenjače po izpuljenju korenin ramenskega pleteža pri podgani (1989)
    Mentorja: Popović Mara, Prestor Borut
  • Petrovec M. Vpliv različnega števila podkožno presajenih celic Erlichovega ascitesnega tumorja na razvoj tumorja (1991)
    Mentor: Cerar Anton
  • Trotovšek Blaž. Histomorfološko odkrivanje onkogeneze v jetrih (1991)
    Mentorica: Ferlan-Marolt Ksaverija
  • Košak R, Milanez T. Ocena vpliva mesta aplikacije virusa Newcastleske bolezni na razvoj Erlichovega ascitesnega tumorja (1992)
    Mentor: Cerar Anton
  • Godič A. Vpliv tumorske mase na učinek terapije z virusom Newcastleske bolezni (1993)
    Mentor: Cerar Anton
  • Kovač Simon, Vranič Andrej. Topografija žilne okvare v presajeni ledvici (1993)
    Mentor: Ferluga Dušan
  • Breskvar L. Vpliv spola na eksperimentalno indukcijo tumorjev debelega črevesja (1997)
    Mentor: Cerar Anton
  • Hermann Dejan. Histomorfologija in imunohistologija postinfekcijskega glomerulonefritisa v odvisnosti od trajanja bolezni in vrste okužbe (1997)
    Mentorja: Ferluga Dušan, Vizjak Alenka
  • Zorko Nuška. Imunohistokemijski dokazi p53, Ki67, PCNA in AFP v hepatoceličnem karcinomu (1997)
    Mentorica: Ferlan-Marolt Ksaverija
  • Arnol Miha. Izražanje celičnih adhezijskih molekul na endotenih celicah ledvic in horioidnega pleteža pri bolnikih s sistemskim lupusom eritematozusom (1998)
    Mentor: Ferluga Dušan, somentorici: Vizjak Alenka, Jurčić Vesna
  • Babič Nika. Antigen predstavitvene celice pri lupusnem glomerulonefritisu (1999)
    Mentor: Ferluga Dušan, somentorica: Vizjak Alenka
  • Rožič Mojca. C1q nefropatija: imunohistološke značilnosti v primerjavi s histološkimi spremembami (2001)
    Mentorica: Vizjak Alenka, somentor: Ferluga Dušan
  • Večerić Ž. Vloga seva živali na incidenco z 1,2-dimetilhidrazinom induciranih tumorjev črevesa (2001)
    Mentor: Cerar Anton
  • Hajdinjak Mojca, Hajdinjak Robert. Pomen kliničnih in histoloških dejavnikov pri nastanku rupture proste stene po akutnem srčnem infarktu (2000)
    Mentor: Štajer Dušan, somentorica: Zidar Nina
  • Perger Lena. Diagnostični pomen imunohistokemične diferenciacije hepatoblastomov (2000)
    Mentorica: Ferlan-Marolt Ksaverija
  • Frol Senta, Hren Martin. Izbira primernih monoklonskih protiteles in optimizacija imunohistokemijske reakcije za dokazovanje patološkega prionskega proteina v možganih bolnikov s sporadično obliko Creutzfeldt-Jakobove bolezni (2001)
    Mentorica: Popović Mara, komentorica: Čurin Šerbec Vladka
  • Vovko Tomaž D. In vitro označevanje prionskih leh z 18-fluoro-2-dialkilamino-6-acilmalononitril naftalenom (FDDNP) (2004)
    Mentorica: Popović Mara, somentorica: Bresjanac Mara
  • Gartner Urška, Jermol Urška. Izražanje encimov ciklooksigenaza - 1 in ciklooksigenaza - 2 v zdravem srcu in v srčnem infarktu pri človeku (2005)
    Mentorica: Zidar Nina
  • Klevišar Andreja, Kos Jernej. Zasevek v osrednjem živčevju je lahko prvi znak rakastega obolenja: kje je primarni rak? (2005)
    Mentorica: Popović Mara
  • Brandner Tanisa: Mikro RNA miR-1, miR-133 in miR-208 pri bolnikih s srčnim infarktom z in brez prekatne fibrilacije (2011)
    Mentorica: Zidar Nina, somentor: Štajer Dušan
  • Šelih Anja: Novi biološki označevalci predstopenj ploščatoceličnega karcinoma materničnega vratu (2011)
    Mentorica: Margareta Strojan Fležar, somentorica: Helena Gutnik
  • Tepeš Katja: Klinično-patološke značilnosti reaktivacije citomegalovirusa pri bolnikih s kronično vnetno črevesno boleznijo (2013)
    Mentorica: Zidar Nina
  • Tostovršnik Klara: Karcinom ledvičnih celic s translokacijo  Xp11.2 v Sloveniji: pogostost in klinično-patološke značilnosti (2013)
    Mentorica: Jeruc Jera