DiKUL - hitro iskanje biomedicinskih informacij za raziskovalno in strokovno delo

Digitalna knjižnica Univerze v Ljubljani (Dikul) od avgusta 2020 deluje na novi platformi, ki jo gradi IZUM in je nadgradnja portala COBISS+. Na enem mestu omogoča dostop do mednarodne online znanstvene in strokovne literature ter dostop do COBISS knjižničnega kataloga Univerze v Ljubljani. DiKUL, ki omogoča hitro in prijazno iskanje po več informacijskih virih hkrati, je namenjen predvsem študentom, predavateljem in raziskovalcem na Univerzi v Ljubljani.

Program tečaja:

• Posebnosti novega portala DiKUL
  • Prikaz iskanja v DiKUL
  • Ogled seznama rezultatov iskanja
  • Uporaba filtrov za omejevanje rezultatov iskanja
  • Predstavitev možnosti upravljanja z rezultati iskanja (dostop do e-člankov, e-knjig, zaloga po knjižnicah, rezervacija tiskanega gradiva, shranjevanje rezultatov iskanja in iskalnih strategij)
  • Kaj še omogoča Moj profil COBISS? (podaljšanje roka izposoje, ...)
  • Posebnosti v COBISS Katalogu CMK
  • Ogled Kataloga informacijskih virov UL, Kataloga e-virov in Repozitorija UL
  • Prijava v portal v primeru oddaljenega dostopa do DiKUL

Tečaj vodi

Datum tečaja:

Število udeležencev je neomejeno.

Prijavite se: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmk(at)mf.uni-lj.si najkasneje 2 delovna dneva pred pričetkom tečaja.

Cena tečaja: Tečaj je za člane CMK brezplačen.

Način izvedbe: Tečaj poteka preko spletne konference Webex. Prijavljeni boste navodila za spremljanje konference prejeli nekaj dni pred izvedbo.