Iskanje relevantne literature v sistemu PubMED: nadaljevalni tečaj

Če ste že osvojili osnovne tehnike iskanja, bo tečaj primeren, ker se boste usposabljali v  naprednejših tehnikah  za   iskanje vsebin, potrebnih pri  vsakdanjem delu in spremljanju novosti na področju biomedicine.

Program tečaja:

• Ponovitev osnovnega in naprednega načina iskanja,
  • Praktično delo v:
    • usposabljanju zahtevnejšega in hitrejšega načina iskanja,
    • napredni uporabi tezavra Mesh,
    • iskanju kliničnih informacij in oblikovanje iskalnih strategij.

Cilji tečaja:

• Spoznali boste napredne tehnike in možnosti iskanja v sistemu PubMED,
  • Naučili se boste spretnosti, s katerimi boste lahko hitro in učinkovito poiskali relevantne članke in dokaze.

Tečaj je namenjen uporabnikom, ki so že seznanjeni z osnovami PubMED oz. poznajo osnovne tehnike iskanja. Uporabniki, ki so vešči uporabe sistema, pa se tečaja lahko udeležijo, da celovito obnovijo tehnike iskanja. Poudarek je na praktičnem delu.

Tečaj vodi: Nana Turk, Centralna medicinska knjižnica

Datum tečaja:

Število udeležencev je neomejeno.

Prijavite se: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmk(at)mf.uni-lj.si najkasneje 2 delovna dneva pred pričetkom tečaja.

Cena tečaja: Tečaj je za člane CMK brezplačen.

Način izvedbe: Tečaj poteka preko spletne konference Webex. Prijavljeni boste navodila za spremljanje konference prejeli nekaj dni pred izvedbo.