32. dnevi rehabilitacijske medicine

Na Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu RS - Soča bodo 3. in 4. junija 2021 potekali 32. dnevi rehabilitacijske medicine. Osrednji strokovni dogodek na področju fizikalne in rehabilitacijske medicine ter celostne rehabilitacije v Sloveniji organizirata URI - Soča in Katedra za fizikalno in rehabilitacijsko medicino Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani.

Letošnja osrednja tema so

IZZIVI REHABILITACIJE V ČASU PANDEMIJE KORONAVIRUSNE BOLEZNI – COVID-19 .

COVID-19 je spremenil način dela tudi v rehabilitaciji. Utečeni rehabilitacijski procesi so se morali prilagoditi novim, zahtevnejšim okoliščinam, ki jih prinaša nevarnost okužbe. Obenem pa sama koronavirusna bolezen povzroča številne zdravstvene zaplete, ki zahtevajo kompleksno rehabilitacijsko obravnavo.

Skozi program dvodnevnega srečanja bodo nova spoznanja in izkušnje delili številni domači in tuji strokovnjaki, ki delujejo na področju medicinske rehabilitacije: zdravniki, fizioterapevti, delovni terapevti, psihologi, logopedi, sociologi, dietetiki, zaposleni v zdravstveni negi in inženirji ortotike in protetike.

32. rehabilitacijski dnevi program