"Boj proti raku jeter v Evropi" - EASL/ELPA konferenca pod pokroviteljstvom slovenskega predsedovanja Svetu EU

S 1. julijem 2021, v obdobju pandemije COVID-19 in ravno nekaj mesecev po tem, ko je Evropska komisija predstavila “Evropski načrt za boj proti raku”, je Slovenija prevzela predsedovanje Svetu Evropske unije. Število novih primerov raka jeter je v porastu, ob tem pa se zdi, da je ozaveščenost o raku jeter v primerjavi z drugimi raki manjša.

Prav zato sta dve evropski združenji s podporo Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani,

• Evropsko združenje za preučevanje jeter (European Association for the Study of the Liver, EASL)
  • Evropsko združenje bolnikov z boleznimi jeter (European Liver Patients' Association, ELPA)

pod pokroviteljstvom slovenskega predsedovanja Svetu Evropske unije in ob podpori različnih slovenskih združenj organizirali dogodek, katerega temeljno sporočilo je poziv k nujno potrebnem ukrepanju za zgodnje odkrivanje raka jeter in njegovo preprečevanje.

Izvirna ideja o povezovanju evropskih organizatorjev "pod slovensko streho" je plod čvrstih vezi med slovensko stroko in bolniki, zelo aktivno vpetimi v obe evropski organizaciji.

Konferenca "Boj proti raku jeter v Evropi" bo potekala v digitalni obliki, 22. oktobra 2021. Vabljeni k udeležbi, registracijo opravite na tej povezavi: https://easl.eu/event/beating-liver-cancer-in-europe/

Do vseh informacij o konferenci lahko dostopate tudi preko spletne strani slovenskega predsedovanja Svetu EU.

Preberite več o dogodku

Program dogodka