Odprt ERASMUS+ razpis mednarodna kreditna mobilnost 2022/2023

Obveščamo vas, da je UL Medicinska fakulteta objavila razpis za Erasmus+ mobilnosti z državami izven EU, ki jih lahko študenti Medicine ter doktorski študenti Biomedicine opravijo od 1. januarja 2023 do konca julija 2023 v študijskem letu 2022/23 na izbranih partnerskih univerzah.

Erasmus+ mednarodna kreditna mobilnost - študijske izmenjave za študijsko leto 2022/2023 za študente UL MF z ne-evropskimi državami

Rok za prijave na razpis preko sistema VIS je do zasedbe vseh prostih mest oz. najkasneje do 9. oktobra 2022. Na voljo ostaja več mobilnosti s partnerskimi državami:

• Bosna in Hercegovina: Univerza v Sarajevu (1 mobilnost)
  • Kazakhstan: "JSC" Astana Medical University (2 mobilnosti)
  • Libanon: American University of Beirut (2 mobilnosti)
  • Univerza Sao Paulo, Brazilija (2 mobilnosti)

Minimalno trajanje mobilnosti je omejeno na 3 mesece, v tem času morajo študenti opraviti vsaj 20 ECTS študijskih obveznosti.

V okviru razpisa lahko študenti pričakujejo naslednje financiranje:

• sofinanciranje poti (Sarajevo 180 €, Beirut 360 €, Astana 820 €, Sao Paulo 1500€)
  • mesečna štipendija v višini 700 €
  • stroške vize
  • stroške zdravstvenega zavarovanja

ERASMUS+_razpis.gif

Več informacij v priponkah ter na spletni strani Mednarodne pisarne.