Interni razpis za projekte s področja uvajanja pristopov na raziskovanju utemeljenega kurikula (A.I.1.e)

Univerza v Ljubljani objavlja interni razpis za projekte s področja uvajanja pristopov na raziskovanju utemeljenega kurikula.

Predmet internega razpisa

Predmet internega razpisa je (so)financiranje projektov s področja uvajanja pristopov na raziskovanju utemeljenega kurikula, ki bodo izvedeni najkasneje do 31. 1. 2024.

Cilji internega razpisa

(So)financiranje je namenjeno projektom, ki razvijajo in/ali podpirajo uvajanje ter krepitev pristopov na raziskovanju utemeljenega kurikula, in sicer:

• študenti se povezujejo z raziskovalci in raziskovalnim delom ustanove;
  • raziskovalna dejavnost je na povezan način vključena v vseh stadijih - od začetnega do zadnjega letnika - in se zrcali znotraj več predmetov;
  • študenti vzpostavljajo povezave med (strokovnimi/znanstvenimi/umetniškimi) področji in dejanskimi izzivi;
  • študenti povezujejo akademsko izobraževanje z izobraževanjem na delovnem mestu;
  • študenti se naučijo ustvarjati rezultate - ocene oz. analize stanja, namenjene javnosti;
  • študenti se med seboj povezujejo med letniki ter z diplomanti.

Podrobnejša opredelitev je v Prilogi 1

Pogoji za sodelovanje na internem razpisu

Posamezna članica UL lahko prijavi več projektov. Prijavljeni projekti mrajo izpolnjevati naslednje pogoje:

• vsebinsko sodijo na področje internega razpisa
  • v izvedbo vključujejo študente 1. in/ali 2. stopnje oz. enovitega magistrskega študija
  • bodo zaključeni najkasneje do konca januarja 2024.

Upravičeni stroški

Upravičeni stroški so stroški zaposlenih (npr. redno delo, nadurno delo, povečan obseg dela, potni nalog), stroški zunanjih storitev (npr. študentsko delo, avtorska/podjemna pogodba, naročilnica, pogodba o sodelovanju) in materialni stroški. Neupravičeni strošek je nakup kakršne koli opreme.

Dokumentacija internega razpisa

Oddaja prijave

Prijavo s podpisom dekana prijavitelj odda na ustreznem prijavnem obrazcu na naslov rsf(at)uni-lj.si ter kopijo pošlje na naslov jerneja.celofiga(at)mf.uni-lj.si Rok oddaje je 15. 9. 2023.

Več informacij

Pristojna uslužbenka za dajanje informacij in pojasnil v zvezi z internim razpisom je Mirela Šućur, mirela.sucur(at)uni-lj.si, 01 2418 637.