Slavnostna seja Akademskega zbora in dosežki UL Medicinske fakultete v letu 2021

Letošnja slavnostna seja Akademskega zbora UL MF je potekala 9. decembra 2021. Vodila sta jo dekan prof. dr. Igor Švab in prof. dr. Mojca Matičič, predsednica akademskega zbora UL MF. Slavnostna seja je tudi tokrat potekala na daljavo. Celoten posnetek slavnostne seje je dostopen na YotTube povezavi:

Predsednica Akademskega zbora UL MF, dekan, prodekani in predsednica Študentskega sveta so predstavili dosežke Medicinske fakultete v letu 2021 in izročili priznanja in nagrade Medicinske fakultete zaposlenim in študentom v letu 2021.

Dosežke UL MF na znanstveno-raziskovalnem in strokovno-zdravstvenem področju sta predstavila prodekanja prof. dr. Ksenija Geršak in prodekan prof. dr. Miroslav Petrovec.

Slika1.png

Slika3.png

Dobitnik letošnjih nagrad in priznanj Univerze v Ljubljani

Častni doktor Univerze v Ljubljani je postal prof. dr. Moshe Phillip, MD.

Zaslužna profesorja Univerze v Ljubljani sta postala prof. dr. Vitomir Vrbič in prof. dr. Dominik Gašperšič.

Zlato plaketo Univerze v Ljubljani za izjemne zasluge posameznice je prejela izr. prof. dr. Tatjana Lejko Zupanc.

Slika4.png

Zlatko plaketo Univerze v Ljubljani v skupini je za delo na COVID-19 Sledilniku prejela prof. dr. Maja Pohar Perme.

Priznanje za posebne dosežke študentk Univerze v Ljubljani je prejela študentka Anka Uršič.

Dobitniki priznanj in nagrad Medicinske fakultete v letu 2021

Lavričevo priznanje za najuspešnejše učiteljsko delo v letu 2021 je prejela prof. dr. Irena Hočevar Boltežar.

Slika5.png

Lavričevo priznanje za najuspešnejše asistentsko delo v letu 2021 je prejel asist. dr. Marko Žličar.

Slika6.png

Priznanje Andreja Otona Župančiča za vrhunsko raziskovalno delo v letu 2021 je prejel prof. dr. Dušan Šuput.

Slika7.png

Kot pomembne dosežke v letu 2021 velja izpostaviti še nagrado Evropskega parlamenta  »Državljan Evrope«, ki jo je prejel prof. dr. Samo Zver in Blinčevo nagrado za vrhunske dosežke na področju fizike, ki jo je prejel doc. dr. Uroš Tkalec.

Nov izredni član SAZU je postal prof. dr. Tadej Battelino.

UL MF je izrekla zahvalo pedagoškim delavcev ob upokojitvi, in sicer prof. dr. Popović Mari, asist. dr. Dimec Jurčku, prof. dr. Petelin Milanu in prof. dr. Mirti Koželj.

V letu 2021 so bili izvoljeni tudi naslednji novi redni profesorji: prof. dr. Polona Jaki Mekjavić, prof. dr. Zlatko Fras, prof. dr. Blaž Mavčič, prof. dr. Danica Rotar-Pavlič, prof. dr. Tatjana Stopar Pintarič, prof. dr. Sonja Praprotnik, prof. dr. Janež Žgajnar, prof. dr. Borut Kobal in prof. dr. Matej Cimerman.

Slika8.png

Priznanje Valentine Kobe

Priznanje Valentine Kobe, ki ga podeljuje Študentski svet UL MF, sta prejeli prof. dr. Erika Cvetko in asist. dr. Anja Boc.

Slika9.png

Sejo Akademskega zbora so umetniško popestrili posnetki nastopov pianistov Blaž Pavlakoviča in Luke Koprivška, sedaj študentov 6. letnika EMŠ Medicina, Simfoničnega orkestra UL MF, saksofonista Andrej Omejca, sedaj študenta 5. letnika EMŠ Medicina, judoistov Eme Dobrin in Mateja Vidmarja, sedaj študentov 5. letnika EMŠ Medicina, ter Big Banda UL MF s Špelo Stražišar, sedaj specializantko družinske medicine.