Spletni pogovor: Dileme cepljenja

Ker na Univerzi v Ljubljani zaupamo v znanost in odprti dialog, bomo v ponedeljek in torek, 4. in 5. oktobra 2021, oba dneva ob 17. uri, organizirali spletna pogovora z naslovom Dileme o cepljenju. Ponedeljkov pogovor je namenjen predvsem študentkam in študentom, saj bodo sogovorniki študentke, študenti medicine in farmacije, torkov pogovor pa je namenjen vsem na Univerzi v Ljubljani in širši javnosti, saj bodo sogovorniki rektor in prorektorica Univerze v Ljubljani ter profesorica in profesorja Univerze, predstavnica in predstavnika medicinske in pravne stroke. Univerza v Ljubljani v sodelovanju z Zdravstvenim domom Ljubljana organizira tudi cepljenje za študentke, študente in zaposlene. Več informacij najdete tukaj.

Dileme o cepljenju: študenti študentom, 4. oktober 2021

Na prvem pogovoru – Dileme o cepljenju: študenti študentom – bodo sodelovale študentke in študenti, in sicer:

• predstavnik projekta Imuno (Javnozdravstveni projekt, ki deluje v okviru Društva študentov medicine Slovenije in združuje študente različnih naravoslovnih fakultet Univerze v Ljubljani. Namen projekta je izobraziti javnost o pomenu cepljenja, ji predstaviti njegovo varnost in učinkovitost ter doseči ustrezno precepljenost populacije.),
  • mladi raziskovalec na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani Jaka Rotman Primec,
  • nekdanji senator in svetnik ŠS UL ter študent laboratorijske biomedicine Jaka Vrevc Žlajpah.

Pogovor bo moderiral novoizvoljeni senator ŠS UL Anžej Tomaž Hvala.

Vabljeni v ponedeljek, 4. oktobra 2021, ob 17. uri. Pogovor bo potekal prek aplikacije ZOOM. Prijavite na naslednji povezavi. Po prijavi boste na elektronski naslov, ki ga boste navedli v prijavnici, prejeli povezavo do dogodka oz. dogodkov na ZOOM-u.

Dileme o cepljenju: profesorji študentom, 5. oktober 2021

Na drugem pogovoru – Dileme o cepljenju: profesorji študentom – bodo sodelovali rektor UL prof. dr. Gregor Majdič, prorektorica prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat ter profesorica in profesorja UL, predstavnica in predstavnika medicinske in pravne stroke:

• dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani in profesor za fiziologijo na Veterinarski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • dr. Ksenija Vidmar Horvat, prorektorica Univerze v Ljubljani in profesorica za sociologijo kulture na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • dr. Tatjana Avšič Županc, profesorica za mikrobiologijo in imunologijo na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani in članica Slovenske akademije znanosti in umetnosti,
  • dr. Alojz Ihan, profesor za mikrobiologijo in imunologijo na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani,
  • dr. Saša Zagorc, profesor za ustavno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani.

Vabljeni v torek, 5. oktobra 2021, ob 17. uri. Pogovor bomo prenašali na YouTube kanalu Univerze v Ljubljani, udeležba bo mogoča tudi prek aplikacije ZOOM. Če želite sodelovati prek aplikacije ZOOM, se prijavite na naslednji povezavi. Po prijavi boste na elektronski naslov, ki ga boste navedli v prijavnici, prejeli povezavo do dogodka oz. dogodkov na ZOOM-u.

Cepljenje za študentke, študente in zaposlene

Univerza v Ljubljani v sodelovanju z Zdravstvenim domom Ljubljana organizira cepljenje za študentke, študente in zaposlene. Cepljenje bo potekalo v torek in sredo, 5. in 6. oktobra 2021. Več informacij najdete tukaj.

Dileme o cepljenju.png

Vir: Spletna stran UL