Študenti Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani na tekmovanju International Anatomy Olympiad 2023 iz znanja anatomije in histologije ponovno dosegli odlično prvo mesto

Dne 25. in 26. avgusta 2023 je v Tartu-ju v Estoniji potekalo mednarodno tekmovanje iz znanja anatomije in histologije – International Anatomy Olympiad 2023 (IAO 2023). Na tekmovanju so Medicinsko fakulteto pod mentorstvom doc. dr. Nejca Umeka zastopali študenti medicine Aljoša Gabor, Patrik Ganc in Anja Šerbec.

Naši študenti so se v mednarodni konkurenci izkazali s svojim znanjem anatomije in histologije, kliničnim razmišljanjem in timskim delom. Ekipa študentov je dosegla odlično prvo mesto. Na tekmovanju so se izkazali v teoretičnem pisnem preizkusu ter v praktičnih preizkusih, pri katerih so za uspeh morali kombinirati teoretično znanje, klinično razmišljanje in timsko delo.

Za izjemen uspeh na mednarodnem nivoju našim študentom in njihovim mentorjem iskreno čestitamo.

SLIKA  IAO.JPG

Slika 1:  Podelitev nagrad IAO 2023, z leve proti desni: Aljoša Gabor, Patrik Ganc in Anja Šerbec.