Svečana podelitev diplom diplomantkam in diplomantom medicine in dentalne medicine

V torek, 5. 3. 2024, je v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani potekala svečanost, na kateri smo 44 diplomantkam in diplomantom medicine ter 13 diplomantkam in diplomantom dentalne medicine podelili diplome in posebna priznanja.

V svečano podelitev diplom sta nas popeljala dekan, prof. dr. Igor Švab in prodekan prof. dr. Tomaž Marš, nadaljevali pa smo jo z branjem Hipokratove prisege, ki predstavlja temeljne etične smernice v zdravstveni stroki. Sledila je podelitev posebnih priznanj devetnajstim diplomantom, ki so dosegli povprečno oceno 9 ali več.

Dekan in prodekan sta novim diplomantkam in diplomantom, doktoricam in doktorjem medicine ter dentalne medicine, kolegicam in kolegom, čestitala. Njihov trud in vztrajnost sta obrodila sadove. Potovanje ni bilo lahko, a so premagali vse ovire.

Sedaj je pred njimi dolga in, upamo, uspešna strokovna pot, na kateri jih bo bolj kot študij, izoblikovalo življenje. Dokončno oceno bodo podali bolniki, in njihova ocena je najbolj merodajna. To je najtežji izpit, ki ga mora opraviti zdravnik.

Želimo jim, da bi svoje delo opravljali s predanostjo in veseljem. Upamo pa tudi, da bodo našo fakulteto vedno ohranili v lepem spominu.

Pogrešali vas bomo. Srečno pot!

MF-210008.jpg

• slide