Dan odprtih vrat v znamenju številčnega obiska in pestrega dvodnevnega dogajanja

V petek, 4., in soboto, 5. oktobra, so udeleženci prisostvovali številnim predavanjem s področja medicine in dentalne medicine, ogledom prostorov in predstavitvam fakultetnih dejavnosti. Predstavljeni so bili vsi štirje kampusi, na katerih potekata učna in raziskovalna dejavnost –Korytkova, Vrazov trg, Zaloška in Dentalna medicina.

Na kampusu Korytkova so se odvila predavanja s področja zgodovine medicine, družinske medicine, kardiologije, infektologije, onkologije, mikrobiologije, patološke fiziologije, biostatistike in informatike, psihiatrije in hematologije. Nato so si lahko obiskovalci ogledali Inštitut za sodno medicino, Inštitut za histologijo in embriologijo, Inštitut za patologijo, Inštitut za anatomijo, Inštitut za fiziologijo z barokomoro in Inštitut za farmakologijo in eksperimentalno toksikologijo.

Na kampusu Vrazov trg so imeli možnost ogleda Inštituta za biologijo celice, Inštituta za biokemijo z dvema laboratorijema in Inštituta za biofiziko.

Na kampusu Zaloška so si lahko ogledali Center za funkcijsko genomiko in bio-čipe, Inštitut za patološko fiziologijo in Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo.

Na kampusu Dentalna medicina pa so obiskali predklinično vajalnico, raziskovalne laboratorije na Katedri za stomatološko protetiko, Katedro za čeljustno in zobno ortopedijo ter klinično vajalnico Katedre za ustne bolezni in parodontologjo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so zanimive predstavitve pripravili, ter seveda vsem, ki so se Dneva odprtih vrat udeležili, z upanjem, da so dobili vpogled v delo na naši fakulteti ter odgovore na morebitna vprašanja.

• slide