4. MEDAKADEMIJSKI ZNANSTVENI SIMPOZIJ »Porajajoče se zoonoze – večni izziv«

Slovenska akademija znanosti in umetnosti ter Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo, Medicinske fakultete vas vabita na tradicionalni medakademijski znanstveni simpozij o zoonozah, ki bo 6. in 7. oktobra v Srednji predavalnici na Medicinski fakulteti v Ljubljani (VABILO).

Logo_ZOONOZE.png

Zoonoze so nalezljive bolezni, ki se prenašajo iz okuženih ali bolnih živali na ljudi. Ostajajo in vedno bolj postajajo rastoča in nerešena uganka, ki predstavlja senco, v kateri se skrivajo številne nalezljive bolezni. Z vabljenimi domačimi in tujimi znanstveniki/strokovnjaki z interdisciplinarnega področja želimo na znanstvenem simpoziju osvetliti nevarne bolezni, ki prihajajo iz naravnega okolja.

Simpozij bo potekal v angleškem jeziku in v hibridni obliki (v živo ter po spletni povezavi). Za prijavo na simpozij vas prosimo, da izpolnite PRIJAVNICO do 28.9.2022. Program simpozija je dostopen na (PROGRAM).