Slavnostna seja Akademskega zbora UL MF 2023

V sredo, 6. 12. 2023, je na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani potekala Slavnostna seja Akademskega zbora, na kateri so bili izpostavljeni dosežki profesorjev, znanstvenikov, strokovnjakov in študentov.

Dogodek se je začel s pozdravom predsednice Akademskega zbora, prof. dr. Mojce Matičič, ki je v uvodu nagovorila zbrane. Sledila je predstavitev dekana, prof. dr. Igorja Švaba, ki je poročal o najnovejših dogajanjih na fakulteti.

Posebno pozornost so namenili najodmevnejšim raziskovalnim dosežkom, o katerih je poročala prodekanja prof. dr. Ksenija Geršak, ter dosežkom na področju strokovno zdravstvene dejavnosti, o katerih je poročal prodekan, prof. dr. Miroslav Petrovec.

Sledila je podelitev naziva »častni profesor UL MF« prof. Gregorju Borutu Ernstu Jemecu, DMSc, ki je bil odsoten, a je v njegovem imenu priznanje prevzela izr. prof. dr. Mateja Dolenc-Voljč.

Ponosno smo predstavili prejemnika Lavričevega priznanja za leto 2023, ki sta ga prejela prof. dr. Zvezdan Pirtošek za najuspešnejše učiteljsko delo ter doc. dr. Domen Plut za najuspešnejše asistentsko delo.

Počastili smo tudi dobitnike Univerzitetnih priznanj, ki so jih letos prejeli:

• izr. prof. dr. Boris Gašpirc, Zlata plaketa za izjemne zasluge
  • prof. dr. Zvezdan Pirtošek, Zlata plaketa za izjemne zasluge
  • prof. dr. Maja Pohar Perme, Zlata plaketa za izjemne zasluge
  • Rok Košiček, Peter Franc Letonja, Blaž Pavlakovič, Klemen Petek, Andrej Omejc, Anka Uršič, Priznanje za posebne dosežke študentov UL
  • Liljana Bregar, Priznanje strokovnim delavkam

Sledila je svečana predstavitev prejemnikov drugih pomembnih priznanj, ki je poudarila pomen njihovega dela za ugled fakultete in slovenske znanosti.

• doc. dr. Sara Redenšek Trampuž, Lapanjetovo priznanje Slovenskega biokemijskega društva
  • doc. dr. Daša Stupica, Najodličnejši raziskovalni dosežek UL iz UL MF
  • dr. Jurij Hanžel, Nagrada dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo
  • Luka Pušnik, Prešernova nagrada študentom UL

Dekan, prof. dr. Igor Švab, je izrekel zahvalo pedagoškim delavcem ob upokojitvi v letu 2023:

• prof. dr. Marjan Bilban
  • prof. dr. Jožef Balažic
  • prof. dr. Matija Tomšič
  • prof. dr. Ana Plemenitaš

Predstavili smo novo izvoljene redne profesorje v letu 2023:

• prof. dr. Irena Klavs
  • prof. dr Špela Smrkolj
  • prof. dr. Tomaž Kocjan
  • prof. dr. Saba Battelino
  • prof. dr. Peter Jevnikar
  • prof. dr. Aleksandra Milutinović Živin
  • prof. dr. Nataša Bratina
  • prof. dr. Alja Videtič Paska
  • prof. dr. Jelka Lindič
  • prof. dr. Kovač Damjan

Priznanje Valentine Kobe s strani Študentskega svet UL MF je letos prejela prof. dr. Mojca Matičič. Podeljuje se osebam, ki so v preteklem študijskem letu najbolje sodelovale pri vključevanju študentov v klinični del študija medicine ali dentalne medicine.

Umetniški vložek večera so prispevali naši izjemni študenti:

• Hana Meglič s klavirsko izvedbo Nocturna v Es duru op. 9 (F. Chopin)
  • Ana Dovžak Fritz (sopran) in Hana Meglič (klavir) z umetniško izvedbo pesmi La Bohème, Musetta’s Waltz (G. Puccini)
  • pevski zbor Cor s pesmima Gaudeamus Igitur, (priredba J. F.) in Let it Snow (Jule Styne, priredba Michele Weir)

Zaključili smo z lepimi željami tako za našo Medicinsko fakulteto kot za njene posameznike.

Srečno 2024

MF Akademski zbor 2023 014.jpg