Transnacionalno srečanje projekta Dominos

V okviru projekta Erasmus+KA2 Dominos (Digital Osce for Medical specialties - INnOvation for Students) je UL Medicinska fakulteta 23. in 24. marca 2023 gostila Transnacionalno delovno srečanje. V projektu poleg Univerze v Ljubljani (Medicinska fakulteta in Fakulteta za farmacijo) sodelujejo še glavni koordinator Université Paris Cité, KU Leuven, Charité Berlin, Univerza La Sapienza ter Medicinska univerza v Varšavi.

Cilji projekta so oblikovanje in digitalizacija OSCE postaj za medicino, dentalno medicino in farmacijo. Poseben poudarek je pri tem dan kombiniranim postajam, ki vključujejo vsa tri področja. Glavni del srečanja je bil zato namenjen nadaljevanju dela po posamičnih delovnih paketih ter oblikovanju komunikacijske strategije, preko katere bomo širili rezultate projekta.

IMG-20230323-WA0002.jpg

V okviru Transnacionalnega srečanja smo obiskali tudi najnovejšo pridobitev UL Medicinske fakulteta s področja učenja kliničnih veščin, to je Simulacijski center dentalne medicine. Pri tem so učitelji in študenti dentalne medicine na kratko prikazali možnosti simulacijskega centra, prodekanja prof. dr. Janja Jan pa je na kratko orisala značilnosti centra.

IMG-20230323-WA0001.jpg

IMG-20230324-WA0001.jpg

IMG-20230324-WA0004.jpg

Delo projekta Dominos se nadaljuje v sklopu delovnih skupin, prav tako pa bodo rezultati projekta sproti objavljeni na odprti platformi Dominos.

Ob koncu srečanja so udeleženci vsebino projekta Dominos predstavili tudi v okviru srečanja tako imenovane Splitske iniciative, ki združujeo učitelje družinske medicine s področja nekdanje Jugoslavije.

IMG-20230325-WA0000.jpg