Iskanje člankov v zbirki Embase

Zbirka Embase je biomedicinska in farmakološka zbirka, ki jo gradi založnik Elsevier. Vključuje preko 30 milijonov bibliografskih zapisov iz 8.500 revij z vsega sveta. V primerjavi z zbirko Medline vključuje 2.900 revij, ki jih v Medline ni, ter več evropskih in farmakoloških revij, in sicer od leta 1974 do tekočega tedna. Zbirka Embase je zato poleg Medline nepogrešljiva pri iskanju literature za raziskovalno delo, izdelavo sistematskih preglednih člankov in podporo znanstveno utemeljeni klinični praksi. Vsi zapisi so opremljeni s citati in izvlečki ter indeksirani s tezavrom Emtree.

Zapisi o člankih nudijo povezave do lokalnega kataloga ter do polnih tekstov člankov iz revij, ki jih nudi CMK. Do zbirke lahko dostopate na tej spletni povezavi oz. z oddaljenega dostopa.

Na tečaju se boste s pomočjo praktičnih primerov seznanili z različnimi načini in tehnikami iskanja člankov.

Program tečaja:

• Osnovno in napredno iskanje
  • Uporaba različnih tehnik iskanja
  • Uporaba tezavra Emtree
  • Uporaba različnih iskalnih polj
  • Upravljanje z rezultati (shranjevanje, posredovanje člankov po e-pošti, osebne bibliografske zbirke)

Cilji tečaja:

• Poznavanje osnovne in nekaterih naprednih tehnik iskanja
  • Samostojno preiskovanje zbirke in iskanje relevantnih člankov za raziskovalne in strokovne namene

Tečaj vodi: Nana Turk, CMK

Datum tečaja: 14.11.2018, 9:00 - 11:00

Lokacija: Centralna medicinska knjižnica, Vrazov trg 2, 1. nadstropje, učilnica nasproti stenske televizije.

Število udeležencev je omejeno.

Prijavite se: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmk(at)mf.uni-lj.si najkasneje 2 dni pred pričetkom tečaja. Tečaji bodo organizirani za najmanj 4 udeležence.

Cena tečaja: tečaj je za študente UL in člane CMK s celoletno članarino brezplačen, za ostale 25,10 €. Redni tečaji so za študente UL in člane CMK s celoletno članarino brezplačni.