Iskanje literature v Ovid Medline: nadaljevalni tečaj

Na tečaju se boste praktivno usposabljali v naprednih tehnikah iskanja, ki omogočajo, da hitreje in učinkoviteje najdete relevantne informacije.

Program tečaja:

• Ponovitev osnovnega in naprednega načina iskanja
  • Poglobljeni zahtevnejši način iskanja
  • Uporaba tezavra MeSH
  • Oblikovanje iskalnih strategij z uporabo ključnih besed in deskriptorjev MeSH

Cilj tečaja:

• Učinkovita raba naprednih tehnik iskanja
  • Hitro in učinkovito iskanja relevantnih informacij

Tečaj je namenjen uporabnikom, ki so seznanjeni z osnovami iskanja po zbirki Medline v sistemu Ovid. Poudarek bo na praktičnem delu.

Tečaj vodi: Nana Turk, CMK

Datum tečaja: 29.11.2018, od 9:00 do 11:00

Lokacija: Centralna medicinska knjižnica, Vrazov trg 2, 1. nadstropje, učilnica nasproti stenske televizije.

Število udeležencev je omejeno.

Prijavite se: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmk(at)mf.uni-lj.si najkasneje 2 dni pred pričetkom tečaja. Tečaji bodo organizirani za najmanj 4 udeležence.

Cena tečaja: tečaj je za študente UL in člane CMK s celoletno članarino brezplačen, za ostale 25,10 €. Redni tečaji so za študente UL in člane CMK s celoletno članarino brezplačni.