Program za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License: nadaljevalni tečaj

Centralna medicinska knjižnica za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti organizira NADALJEVALNI tečaj uporabe programa za urejanje referenc in citiranje EndNote Site License.

V prvem delu tečaja Vas bomo seznanili z dodatnimi, naprednejšimi funkcijami programa, ki jih na začetnem tečaju nismo predstavili. To so:

• ustvarjanje nove reference in dodajanje prilog
  • iskanje podvojenih zapisov (duplikatov)
  • uporaba "pametnih skupin" (smart groups)
  • izvoz referenc iz izbranih baz (npr. COBISS, Google Scholar)
  • predstavitev funkcije "capture reference"
  • ustvarjanje novih citatnih stilov in spreminjanje obstoječih
  • dodajanje baz za iskanje literature znotraj programa EndNote
  • pregled drugih dodatnih možnosti programa

V drugem delu tečaja se bomo posvetili vprašanjem in problemom, s katerimi se soočajo udeleženci pri samostojni uporabi programa. Prijavljene zato vljudno prosimo, da nam vprašanja predhodno posredujejo na e-naslov tecajicmkmf.uni-lj.si.

Tečaj je namenjen uporabnikom, ki so se že udeležili začetnega tečaja uporabe programa oziroma so že seznanjeni z osnovnimi funkcijami programa.

Vodja tečaja:

Igor Nekrep, Centralna medicinska knjižnica

Termini tečajev:

• 13.11.2018 od 9.00 do 11.00, v CMK
  • 19.12.2018 od 9.00 do 11.00, v CMK

Kraj tečaja:

Centralna medicinska knjižnica, Vrazov trg 2, 1. nadstropje, učilnica nasproti stenske televizije.

Prijavite se: prek spletne prijavnice ali elektronskega naslova tecajicmk(at)mf.uni-lj.si najkasneje 2 dni pred pričetkom tečaja. Tečaji bodo organizirani za najmanj 4 udeležence. Število udeležencev je omejeno. Tečaj je brezplačen za zaposlene in študente na Medicinski fakulteti, udeleženci pa bodo po tečaju dobili potrdila o udeležbi.

Dodatne zahteve:

Vsak udeleženec bo imel v času tečaja na voljo računalnik z nameščenim programom EndNote. Udeleženci lahko prinesejo svoje prenosne računalnike, na katerih pa naj imajo predhodno že nameščen program (za namestitev se obrnite na koordinatorje). Podpore za uporabo programa na MAC operacijskem sistemu v času tečaja ne bomo nudili.