O študiju

O ŠTUDIJU:

REFERAT ZA DOKTORSKI ŠTUDIJ

Študente prosimo, da zaradi izrednih razmer vse stvari urejajo po elektronski pošti: stela.kuzelj(at)mf.uni-lj.si oz. po telefonu v času uradnih ur: od 9:00 do 12:00.

DOPOLNJENA PRAVILA O POSTOPKIH ZA PRIDOBITEV NASLOVA DOKTOR ZNANOSTI

Programski svet Biomedicina je na seji z dne 30. 1. 2020 na podlagi sklepov senatov članic koordinatoric znanstvenih področij sprejel dopolnjena Pravila o postopkih za pridobitev naslova doktor znanosti na interdisciplinarnem doktorskem študijskem programu Biomedicina. Gre za uskladitev Pravil s Pravilnikom o doktorskem študiju Univerze v Ljubljani. Več informacij najdete na spletni strani UL.

NOV PRAVILNIK O DOKTORSKEM ŠTUDIJU UL

Senat Univerze v Ljubljani je na 18. seji, 28. 5. 2019, sprejel Pravilnik o doktorskem študiju UL, ki prinaša nekaj novosti v skladu s spremembo trajanja doktorskih študijskih programov na štiri leta.

Senat Univerze v Ljubljani je na 36. seji sprejel dopolnjem Pravilnik o doktorskem študiju UL, ki začne veljati od 1. 10. 2021.

POGOJI ZA NAPREDOVANJE V VIŠIJI LETNIK

Pogoj za napredovanje iz 1. v 2. letnik doktorskega študija Biomedicina so opravljene študijske obveznosti v obsegu najmanj 45 KT. Od tega doktorand opravi najmanj 20 KT iz temeljnega predmeta.

V 3. letnik doktorskega študija se lahko vpišejo študenti, ki so opravili vse študijske obveznosti 1. in 2. letnika
in imajo potrditev pozitivne ocene Komisije za spremljanje doktorskega študenta o ustreznosti teme doktorske disertacije.

V 4. letnik se lahko vpišejo študenti, ki imajo opravljene vse študijske obveznosti prvih treh letnikov
in potrditev teme doktorske disertacije na Senatu UL.

SOFINANCIRANJE DOKTORSKEGA ŠTUDIJA

Na doktorskih študijskih programih Univerze v Ljubljani je sofinanciranje šolnin omogočeno vsem študentom, ki izpolnjujejo pogoje* iz Uredbe o sofinanciranju doktorskega študija (Uradni list RS, št. 22/17) ter na Senatu UL sprejetih Meril za izbiro kandidatk in kandidatov za sofinanciranje šolnine na doktorskem študiju.

*Opomba k izpolnjevanju pogojev: Redno napredovanje je napredovanje v višji letnik brez vmesnih prekinitev, tudi brez ponavljanja. Vključeno je tudi hitrejše napredovanje in podaljšanje statusa iz upravičenih razlogov.

PRIZNAVANJE IZOBRAŽEVANJA ZA NAMEN NADALJEVANJA ŠTUDIJA

Diplomanti tujih univerz morajo pred vpisom na doktorski študij v sklopu prijave na doktorski študij opraviti postopek priznavanja izobraževanja za namen nadaljevanja študija, v katerem se imetniku tuje listine s sklepom prizna pravica do nadaljevanja izobraževanja. Informacije o postopku najdete TUKAJ

_________________________________________________________________________________________________

MEDNARODNE AKTIVNOSTI:

3. Konferenca EASyM: Pristopi sistemske medicine h globalnim izzivom

Od 10. do 12. novembra 2021 bo (virtualno) potekala 3. Konferenca Evropskega združenja za sistemsko medicino EASyM z naslovom »Pristopi sistemske medicine h globalnim izzivom«.

Temeljni cilj 3. Konference EASyM je pospešiti sprejetje pristopov sistemske medicine v translacijskih raziskovalnih programih in v klinični praksi ter prispevati k opredelitvi in izvajanju novih preventivnih in prilagojenih strategij za optimizacijo zdravja kot vrednote. Združenje EASYM združuje raziskovalce s področja ved o življenju ter računalniških znanosti, klinične raziskovalce, zdravnike in menedžerje.

Kongres ponuja zanimiv znanstveni program, ki obravnava velike zdravstvene izzive.
Prvi dan vključuje tutoriale, ki so še posebej zanimivi za podiplomske študente. Tutoriali so v postopku za ovrednotenje z ECTS ter EACCME.

Za glavno srečanje so na voljo prosta mesta za predstavitve, ki bodo izbrane med povzetki. Možne so skupinske prijave za enega uveljavljenega sodelavca in dva študenta.

Podrobnosti o srečanju in registracija

Vljudno vabljeni!

MEDNARODNO SODELOVANJE IN IZMENJAVE

Vse informacije o mednarodnem sodelovanju najdete na tej povezavi.

DRUGO:

PREDSTAVNIK ŠTUDENTOV V PROGRAMSKEM SVETU BIOMEDICINA

Obveščamo vas, da je Senat Univerze v Ljubljani imenoval Davida Lukanovića za predstavnika študentov v Programskem svetu Biomedicina. Pišete mu lahko na e-naslov david.lukanovic(at)mf.uni-lj.si

We would like to inform you that the Senate of the University of Ljubljana named David Lukanović as student representative in the Programme Council Biomedicine. You can write him to david.lukanovic(at)mf.uni-lj.si.

CMK ZA DOKTORSKE ŠTUDENTE  MEDICINSKE FAKULTETE

Pojasnila glede oddaljenega dostopa do digitalne knjižnice za doktorske študente

Študenti doktorskega študija Biomedicina, ki so vpisani na MF UL, so upravičeni do vseh storitev knjižnice in oddaljenega dostopa do digitalne knjižnice CMK. Pri vpisu na MF plačajo članarino za CMK za čas enega šolskega leta in nato uredijo članstvo v CMK. Po preteku statusa študenta na MF imajo še eno leto pravico do študentske članarine in pripadajočih storitev, vključno z oddaljenim dostopom.

Tečaji
CMK za doktorske študente Medicinske fakultete, člane knjižnice, organizira brezplačne tečaje za uporabo programa za upravljanje in citiranje referenc EndNote. Uporaba programa je za študente brezplačna v okviru licence za Medicinsko fakulteto. Več na tej povezavi.